Švýcarsko

Odhalování Švýcarska

Objevování lyžařských zázraků Švýcarska na sjezdových lyžích je skvělým způsobem, jak z blízka prozkoumat jednu z nejlepších světových destinací pro zimní sporty. Užijte si dechberoucí výhledy na majestátní švýcarské Alpy, řadu prvotřídních lyžařských středisek a hojnost přírodního sněhu, až budete na lyžích brázdit svahy této překrásné alpské země. S rozlohou, jakou ve Švýcarsku zabírají Alpy, značnou nadmořskou výšku, garantující dostatek kvalitního sněhu po celou sezónu a bezkonkurenčními přírodními krásami má Švýcarsko co nabídnout všem lyžařům. Od úplných začátečníků začátečníků až po zkušené experty.

Vydejte se během své zimní dovolené ve Švýcarsku na svahy v oblíbených lyžařských střediscích, jakým jsou třeba Saas Fee nebo Davos Klosters. Zažijte ve švýcarských Alpách jedny z nejúžasnějších evropských scenérií. Vydejte se na klikaté sjezdovky a plně si vychutnejte jedinečnou švýcarskou atmosféru. Poznejte z blízka malebné horské vesnice i sněhem pokrytá údolí. Ve Švýcarsku si lyžování užije skutečně každý.

Nabídka švýcarských lyžařských terénů je široká a pestrá. Lyžovat tady můžete v desítkách prvotřídních zimních středisek a přitom si bezezbytku užívat vše, co Švýcarsko nabízí. Od technicky náročných sjezdovek s nádherným výhledem na Matterhorn Glacier Paradise až po oblasti vhodné k rodinnému lyžování, jakou je kupříkladu Andermatt. Dobrou zprávou je, že všechna ta krásná místa jsou ve Švýcarsku snadno dostupná.

Lyžování mimo značené sjezdovky

Lyžování mimo upravované sjezdovky ve švýcarských Alpách má dlouhou tradici. Zkušeným sjezdařům nabízí jedinečný zážitek a pocit svobody. Nedotčená pole prašanu nabízí sklony všech obtížností, poutavé výhledy a zázemí jedněch z nejlepších světových lyžařských středisek. Ať už jste toho mimo sjezdovky najezdili spoustu, nebo s jízdou v hlubokém prašanu teprve začínáte, Švýcarsko má co nabídnout všem, kteří rádi lyžují mimo sjezdovky.

Ve švýcarských Alpách však také najdete několik z vůbec nejnáročnějších sjezdovek v Evropě. Švýcarsko je známé rozmanitou škálou lyžařských podmínek i terénů. Od ledovců ve vysokých nadmořských výškách až po technicky nenáročné sjezdovky, vinoucí se skrze lesy a po zvlněných loukách až dolů do údolí. Lyžařská střediska ve Švýcarsku disponují špičkovým vybavením a svým návštěvníkům skýtají přístup k horským oblastem, které byste jinde na světě jen těžko hledali.

Zajímavá fakta

Sjezdové lyžování ve Švýcarsku je zážitkem jako žádný jiný. Tento alpský stát se může pochlubit některými z nejvyhlášenějších lyžařských středisek a sjezdovek na světě. Jeho velkolepá horská scenérie poskytuje úžasnou vašemu čas, strávenému na sjezdovkách. Tady je několik dalších zajímavých faktů o lyžování ve Švýcarsku, o kterých ne každý ví.

Švýcarsko může být pyšné nejen na svá působivá lyžařská střediska a sjezdovky v jejich okolí, ale také na jednu z nejdelších lyžařských sezón vůbec. Díky spolehlivému přirozenému sněžení, se kterým se ve Švýcarsku setkáte od prosince až do pozdního jara, si tu můžete užívat parádní lyžování až do dubna nebo května. Další zajímavostí je, že Švýcarsko můžete přejet na lyžích. Ne tedy doslova, ale je možno lyžovat ve střediscích z jedné strany Švýcarska na druhou. To vše díky programům ski safari, které návštěvníkům umožňují kupříkladu podnikat vícedenní výlety napříč různými regiony za nezapomenutelným švýcarským lyžařským dobrodružstvím.

Epické sjezdovky ve Švýcarsku

Lyžaři se při řeči o Švýcarsku zcela na místě začnou usmívat. To je totiž ideální destinací k prožití parádního lyžařského dobrodružství. Ať už jste zkušený lyžař nebo zatím patříte k začátečníkům, tato země má co nabídnout každému milovníku tohoto populárního zimního sportu. Se svými impozantními lyžařskými trasami, překrásnými scenériemi a vynikající kuchyní není divu, že je lyžování ve Švýcarsku v posledních letech stále populárnější.

Tak si nachystejte lyže a vydejte se na nezapomenutelnou zimní dovolenou do švýcarských Alp. Nejen, že si na vlastní kůži vyzkoušíte jedno z nejlepších lyžování v Evropě, ale také se před vámi otevřou skutečně překrásné výhledy. Vybírat své trasy budete moci ze širokého spektra sjezdových tratí. Od rodinných a mírných sjezdovek až po náročnější terény. Ve Švýcarsku se určitě najde něco, co osloví každého z lyžařů bez ohledu na úroveň jeho znalostí a dovedností. A když si budete potřebovat od lyžování na chvíli odpočinout, vydejte se do některé z mnoha malebných horských vesniček.

Báječné sjezdovky

Švýcaři jsou právem pyšní na svá úchvatná horská pásma, pečlivě opečovávané sjezdovky a dynamický terén. S neuvěřitelně rozmanitou krajinou, nabízející vhodný terén každému z lyžařských nadšenců, je Švýcarsko stálicí mezi top 10 světových lyžařských destinací. A tak objevte i vy zábavné švýcarské sjezdovky a zažijte z nich skutečně majestátní výhledy při lyžování v této úžasné zemi.

Začněte svou cestu za poznáním Švýcarska třeba v jednom z ikonických lyžařských středisek, jako je například Zermatt nebo St. Moritz. Od upravených sjezdovek s mírným sklonem až po prašanová pole mimo sjezdovky tady najdete řadu tras, vhodných jak k jízdě začínajících, tak i zkušených sjezdařů. Postavte se čelem k výzvě a spusťte se po některém ze strmých sjezdů v Zermattu. Nebo se vydejte na jednu z poklidných rodinných tratí ve Svatém Mořici. Ve švýcarských Alpách se nudit rozhodně nebudete, ať už jsou vaše preference jakékoli.

Na lyže do švýcarských Alp

Lyžování ve Švýcarsku je v každém případě neuvěřitelným zážitkem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Majestátní švýcarské Alpy poskytují úžasnou kulisu pro lyžařské dobrodružství, které nemůžete jinde zažít. Vypravte se na švýcarské hory s lyžařskou výbavou a poznejte blíže jejich světově proslulá lyžařská střediska, nabízející přes 6.000 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Díky výjimečné švýcarské pohostinnosti a službám se tady budete cítit jako doma. Tato malá země vám zajistí vše, co můžete k lyžování v této neuvěřitelné části světa potřebovat. Kvůli romantickým alpským vesničkám, dechberoucím výhledům a spoustě příležitostí apres – ski aktivitám je Švýcarsko žádnou destinací pro zimní dovolenou nejen mezi Evropany. A ti, co si chtějí užít více než jen dovolenou na lyžích, si mohou vyzkoušet i řadu dalších zimních sportů. Vydejte se i vy třeba na sáňkařskou dráhu nebo výlet na sněžnicích.

Lyžařské chaty

Pokud hledáte luxusní lyžařskou dovolenou, Švýcarsko by mělo být na prvním místě vašeho seznamu. Lyžování ve Švýcarsku je samo o sobě jedinečným zážitkem. Důvodem je beze sporu malebná švýcarská vysokohorská krajina a podmínky ke sjezdovému lyžováním světové úrovně. Země se však též může pochlubit některými z nejluxusnějších lyžařských chat v Evropě. Proto je ideální destinací pro ty, kdo hledají pětihvězdičkovou lyžařskou dovolenou a jsou si ochotni za luxus a komfort připlatit.

Představte si, že trávíte dny jízdou v čerstvém prašanu na některém z nejlepších svahů v Evropě a pak se vrátíte do komfortní švýcarské chaty. Luxusní lyžařské chaty jsou k dispozici po celém Švýcarsku. Najdete je takřka všude. Od vyhlášených středisek, jakými jsou třeba Zermatt a Davos, až po méně známé skvosty, k nimž se řadí například Gstaad anebo Arosa. Ať už se chcete ubytovat v rustikální horské chalupě, nebo v ultramoderní chatě, ve švýcarských Alpách si může vybrat každý.

Švýcarská kultura a kuchyně

Švýcarsko je rájem všech milovníků zimních sportů. Ať už lyžujete nebo snowboardujete, ve švýcarských Alpách se v žádném případě nebudete nudit. Líbit se vám tu určitě bude i v případě, že se třeba jen chcete pokochat majestátními výhledy a historií této krásné země. Ve Švýcarsku si ale můžete užít mnohem víc než jen jeho nádherné hory a špičková lyžařská střediska. Après – ski je nezbytnou součástí každé zimní dovolené ve Švýcarsku.

Od útulných chat, rozesetých vysoko mezi alpskými vrcholky, až po živé bary a restaurace ve vesničkách podél údolí. Tradiční oblíbená švýcarská jídla, jakými jsou fondue, raclette a rösti, jsou jen některými příklady gastronomických požitků, které tady na vás čekají. Užijte si autentickou švýcarskou hudbu u drinků s přáteli v jedné z nesčetných horských chat nebo místních hospůdek.

Některá ze švýcarských zimních středisek

St. Moritz

Svatý Mořic, ležící ve švýcarském regionu Engadin, je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v celé Evropě. Rozkládá se ve východní části Švýcarska, jen asi 10 kilometrů od hranice s Itálií. Toto luxusní alpské středisko je od svého založení v roce 1864 v popředí zájmu všech fandů do zimních sportů. A svou popularitu si obec udržela až do současnosti. St. Moritz je ideálním místem k prožití zimní dovolené jedinců, kteří vyhledávají dokonalé prašanové sjezdovky a jedinečné výhledy.

Lyžování ale není jediná aktivita, které se bude moci během pobytu v St. Moritz v zimě věnovat. Vedle snowboardingu je tady k dispozici i třeba bobování a sáňkování. St. Moritz nabízí svým návštěvníkům širokou škálu zimních aktivit, vhodných pro každého bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Vysoká nadmořská výška střediska navíc zajišťuje vynikající sněhovou pokrývku po celou sezónu. Dobře si tady zalyžujete od konce prosince do začátku dubna.

Zermatt

Zermatt je překrásným švýcarským lyžařským středisko, situovaným v jižní části Švýcarska. Oblast přímo sousedí s Itálií, s níž je propojena i lyžařsky. Nachází se na úpatí majestátní hory Matterhorn a nabízí jedny z nejlepších švýcarských lyžařských a snowboardových příležitostí. Samotná vesnice Zermatt existuje již od konce 19. století a její kouzlo již přilákalo mnoho návštěvníků z celé Evropy. Ti si sem přijíždějí užít malebné výhledy, tradiční dřevěné chaty a rustikální alpskou atmosféru.

Tato okouzlující švýcarská vesnička však nabízí spoustu zábavy i pro nelyžaře. Od malebných dlážděných uliček až po romantické kočáry tažené koňmi, prohánějící se po malebných loukách. V Zermattu si každý najde něco. Milovníci nakupování bezpochyby rádi zajdou navštívit luxusní butiky s designovými předměty, zatímco kulinářští znalci si vychutnají místní kuchyni s jedinečnými švýcarskými specialitami.

Les 4 Vallées

Les 4 Vallées je krásné lyžařské středisko ve švýcarském Valais na západě země. Se 400 kilometry sjezdovek a 9 desítkami vleků je tento nádherný region největší lyžařskou oblastí ve Švýcarsku. A také jednou z největších v celé Evropě. Milovníci lyžování z celého světa sem jezdí, aby si užili vynikající lyžařské podmínky a panoramatické výhledy na nedaleké horské vrcholy. K nim patří i nejvyšší hora Evropy Mont Blanc.

Resort nabízí vysoce kvalitní ubytování se širokou škálou vybavení. Turisté tady tak budou navýsost spokojeni a jejich pobyt bude příjemný. Najde se tady spousta aktivit pro lyžaře i snowboardisty. Čekají tu na vás nejen prvotřídní sjezdovky, ale i freestyle parky, terénní parky, široké možnosti après – ski zábavy a spousta restaurací a barů. Adrenalinoví nadšenci, hledající dobrodružství mimo sjezdovky, mohou dokonce vyzkoušet i heli – skiing.

Davos – Klosters

Davos a Klosters jsou asi dvě nejprestižnější lyžařská střediska ve Švýcarsku. Leží ve švýcarských Alpách asi 15 kilometrů od hranice s rakouskou spolkovou zemí Vorarlbersko. Svým hostům nabízejí řadu volnočasových aktivit. Ať už jste lyžař, snowboardista nebo prostě jen hledáte příjemný zimní odpočinek, Davos a Klosters mají co nabídnout každému.

Davos je jedním z největších lyžařských středisek v Evropě. S více než 100 kilometry sjezdovek je dokonalou destinací pro lyžaře všech úrovní dovedností. Díky bujným lesům v bezprostředním okolí a rozsáhlým výhledům ze zdejších vrcholů na údolí pod nimi si návštěvníci mohou užít vše. Od tradičního alpského lyžování až po dobrodružnější aktivity, jako je turistika na sněžnicích nebo paragliding. Samotné městečko také nabízí spoustu věcí k prozkoumání. Udělejte si třeba klidnou procházku po centru nebo obdivujte jeho původní architekturu.

Klosters je, ve srovnání s Davosem, sice menší, ale neméně okouzlující možnost, jak strávit ve švýcarských Alpách parádní zimní dovolenou.

Jungfrau

Jungfrau je přední lyžařské středisko ve švýcarských Alpách. Může se pochlubit jedněmi z nejúžasnějších lyžařských a snowboardových terénů v Evropě. Díky rozsáhlé síti tras a spoustě sjezdovek má Jungfrau co nabídnout všem úrovním lyžařů a snowboardistů.

Oblast je známá spolehlivými sněhovými podmínkami po celou sezónu. Především díky vysoké nadmořské výšce a moderní technologii zasněžování. Jedinečné uspořádání hory umožňuje návštěvníkům užívat dechberoucí výhledy zatímco sjíždějí dolů po místních svazích. Spektrum sjezdovek je tady široké. Sjezdařské trasy zahrnují nenáročné začátečnické svahy, ideální k lyžování začátečníků, i technicky těžké sjezdy, jež vám rozpumpují adrenalin. Jungfrau nabízí i dobré zázemí. Najdete tady restaurace, bary a dokonce i lázně.

Arosa

Švýcarská Arosa je jedním z nejluxusnějších lyžařských středisek nejen ve Švýcarsku, ale v rámci celé Evropy. Arosa leží v nadmořské výšce přes 1.800 metrů nad mořem nedaleko Davosu a nabízí vynikající podmínek k lyžování po celý rok. Může se pochlubit více než 100 kilometry pravidelně upravovaných sjezdovek. Kromě prvotřídního lyžařského zážitku může být Arosa pyšná i na úžasnou scenérií, tvořenou majestátními zasněženými vrcholky a nedotčenými alpskými lesy. Vstupte do této zimní říše divů a ocitněte se obklopeni jedinečnou směsí moderního vybavení ve spojení s tradičním švýcarským šarmem.

Adelboden – Lenk

Adelboden – Lenk je skutečným lyžařským ráj v západních švýcarských Alpách. Toto oblíbené lyžařské středisko nabízí řadu sjezdovek pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé lyžaře. S bezmála 200 kilometry kombinovaného terénu poskytuje Adelboden – Lenk jedny z nejrozmanitějších lyžařských zážitků, které Švýcarsko může nabídnout. Kromě působivé řady sjezdovek nabízí tato oblast také nádherné výhledy. A také rušný noční život těm, kteří hledají après – ski zážitky.

Tato oblast je známá svými odborně upravenými sjezdovkami, přitahujícími milovníky lyžování z celého světa. Od široce otevřených plání až po úzké průseky a paseky, lemované stromy. Vždy je tu k nalezení něco, co potěší každého lyžaře nebo snowboardisty.

Aletsch Arena

Lyžařské středisko Aletsch Arena, rozkládájící se v krásných švýcarských Alpách nedaleko hranice s Itálií, je skvělou destinací pro každou lyžařskou dovolenou. S více než 100 kilometry sjezdovek a desítkami vleků je to jedna z největších švýcarských lyžařských oblastí. Aletsch Arena poskytuje lyžařům nepřekonatelnou kombinaci nádherných výhledů, vysoce kvalitních sjezdovek a vynikajících služeb.

Tento zimní ráj, zahrnující i Aletschský ledovec, má v nabídce pro každého něco. Užijte si úchvatná panoramata, až budete sjíždět zdejší svahy a přitom dýchat čerstvý horský vzduch. Začátečníci určitě také ocení lyžařské školy, dostupné v Aletsch Areně. Adrenalinoví nadšenci se zase mohou těšit na 3 fun – parky, kde si budou moci procvičit své freestylové dovednosti na kickerech a railech.

Flims – Laax – Falera

Flims – Laax – Falera, tři z velice populárních lyžařských středisek ve Švýcarsku, jsou známé daleko za hranicemi země díky svým nádherným výhledům a úžasným sjezdovkám. Jsou k nalezení v kantonu Graubünden a každý z nich nabízí něco zvláštního, co jej činí jedinečným.

Flims je malebná vesnička v nadmořské výšce asi 1.200 metrů. V její nabídce je řada sjezdovek od lehkých až po náročné. Region zažívá každým rokem kolem 150 slunečných dnů. Disponuje přibližně 250 kilometry sjezdovek, jako stvořených k parádnímu lyžování nebo snowboardingu. Jedinci, kteří si chtějí odpočinout od sjezdovek, mají ve Flims k dispozici četné další zimní aktivity včetně výletů na sněžnicích a sáňkování.

Laax se nachází jižněji ve stejném kantonu v nadmořské výšce 1.575 metrů. Je dobře známý jako jeden z nejlepších evropských freestylových středisek. S takřka 250 kilometry sjezdovek a čtyřmi různými lyžařskými areály není divu, proč se toto středisko v průběhu let stalo tak oblíbeným.

Středisko je vyhlášené svými kvalitními sjezdovkami, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Navíc s nejmodernějšími přepravními systémy nebudete muset dlouho čekat, než se dostanete na sjezdovky. Součástí střediska je také snowpark a areál s U-rampou. Můžete se tady věnovat i dalším aktivitám jako je běžecké lyžování, paragliding či výlety na sněžnicích.

Falera je taktéž úžasným lyžařským střediskem s jedinečnými výhledy. S něco přes 30 kilometrů sjezdovek nabízí toto ekologické středisko návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Vesnice Falera je součástí regionu Surselva.

Malebná vesnička má veškeré vybavení, které byste od špičkového švýcarského lyžařského střediska očekávali. Včetně tradičních švýcarských hostinců a restaurací, kde si návštěvníci mohou odpočinout po dlouhém dni na sjezdovce. Středisko se také může pochlubit několika moderními zařízeními, včetně lanovek, vleků, zasněžovacích zařízení a tří snowparků pro začátečníky i zkušené lyžaře. Díky nádherné horské scenérii je Falera idylickou destinací pro každého, kdo ve Švýcarsku hledá luxusní lyžařskou dovolenou.

Poznejte zblízka švýcarské Alpy

Osobní poznávání majestátních švýcarských Alp je neopakovatelným zážitkem, který jinde nenajdete. Ať už jste sjezdař, snowboardista, nebo si jen chcete užíváte malebné výhledy z upravené běžecké tratě, Švýcarsko nabízí každému ze svých návštěvníků to, po čem touží a co hledá. Díky některým z nejúchvatnějších sjezdovek v Evropě bude lyžování ve Švýcarsku zaručeně jednou z vašich nejlepších zimních dovolených.

Četná lyžařská střediska v této zemi nabízejí všechny úrovně sjezdových tratí. Bez ohledu na vaše dovednosti si tady parádně zalyžujete. Mnoho středisek má dokonce speciální kurzy, navržené tak, aby pomohly začátečníkům seznámit se s jízdou na lyžích nebo snowboardu dříve, než se pustí na strmé sjezdovky. Od okouzlujících vesniček a luxusních chat až po prvotřídní restaurace a živé après ski bary – ve Švýcarsku si na dovolené přijde na své skutečně každý.