Rakousko

Lyžařský ráj v rakouských Alpách

V jistém ohledu se dá říci, že rakouské Alpy jsou zimní říší divů. Region jako stvořený ke sjezdovému lyžování. Jízda na lyžích v Rakousku je každopádně nezapomenutelným zážitkem. Jízda po rakouských sjezdovkách kombinuje dechberoucí výhledy na zasněžené vrcholky se vzrušujícími okamžiky naprosté volnosti. Zimní střediska v Rakousku nabízejí svým návštěvníkům širokou škálu sjezdovek, vhodných pro zkušené lyžaře i začátečníky. A pochopitelně i spoustu après-ski aktivit.

Od rušného Lechu ve spolkové zemi Vorarlbersko až po rodinné středisko Zell am See. V rakouských Alpách si každý z návštěvníků země najde místo, kde může strávit parádní zimní dovolenou. Příznivci lyžování si tady mohou užívat upravené sjezdovky, pole prašanu mimo sjezdovky i svahy s boulemi. Snowboardisté si pak v mnoha skiareálech rakouských Alp mohou zaskákat na U-rampě, nebo se vyřádit v některém z řady vyhrazených snowparků, roztroušených po celé zemi.

Jedinci, kteří plánují blíže poznat samotné Rakousko a jeho Alpy, se pak s oblibou věnují lyžování běžeckému. Nebo podnikají zimní túry či výlety na sněžnicích skrze poutavou a bezpochyby okouzlující horskou scenérii.

Perfektní prašan

Lyžování v Rakousku pro vás bude jedinečnou zkušeností. Vydejte se u našich jižních sousedů na některý z nedotčených prašanových svahů a vychutnejte si absolutní svobodu. Na dovolené v rakouských Alpách si každý najde svou oblíbenou trať. Nabídka je skutečně pestrá. Od úžasných alpských vesniček v Tyrolsku až po malebná letoviska Vorarlbersko. V Rakousku se na lyžích určitě nebudete nudit. A to bez ohledu na úroveň vašich lyžařských dovedností a zkušeností.

Rakousko se může pochlubit širokou nabídkou lyžařských středisek všech velikostí i cen. Tato nabídka uspokojí všechny typy lyžařů. Rodinné a cenově výhodné skiareály jsou jako stvořené pro začátečníky. S mírnými kopci a snadnými sjezdy jsou tím správným místem pro všechny, kteří s lyžováním teprve začínají.

Středně pokročilí lyžaři si mohou v Rakousku parádně užít celou řadu náročnějších sjezdovek, které se postarají o nekonečnou zábavu a dlouhé hodiny svižné jízdy. V rozmanité rakouské krajině, bohaté na překrásné výlety, vám bude čas na lyžích utíkat až neuvěřitelně rychle.

No a zkušení lyžaři se mohou v rakouských Alpách vydat na skutečně strmé svahy a technicky náročné černé sjezdovky. Ty najdete v mnoha lyžařských areálech po celé zemi. Bez ohledu na to, jaký druh lyžování preferujete, bude pro vás mít Rakousko vždy něco přichystaného.

Lyžařské nebe v Rakousku

Pro ty, kteří hledají nejlepší zážitek z lyžování, je Rakousko splněným snem. Se svými majestátními alpskými štíty, světovými lyžařskými středisky a nekonečnými zasněženými sjezdovkami není divu, proč je Rakousko často nazýváno lyžařským nebem. Sjezdové lyžování v Rakousku navíc nabízí jedny z nejúchvatnějších výhledů v Evropě. Široká škála lyžařských terénů pak uspokojí sjezdaře všech úrovní dovedností a zkušeností.

Od St. Anton am Arlberg, jednoho z nejstarších lyžařských středisek na světě, až po Kitzbühel, světoznámé pulzující centrum zimních sportů s některými z nejlepších sjezdovek v regionu. V Rakousku najdete desítky míst, kde můžete vyjet na sjezdovky. Lyžaři najdou v rakouských Alpách dobře upravené sjezdové tratě, jež je provedou po horských hřebenech i skrze bujné lesy.

Prvotřídní sjezdovky

Objevte během zimní lyžařské dovolené jedinečné rakouské svahy. Rakousko je plným právem jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Evropě. Nabízí totiž jedny z nejpůsobivějších horských scenérií a bezpočet lyžařských středisek, která byste jinde jen těžko hledali. A vůbec nezáleží na tom, zda patříte ke zkušeným lyžařům, nebo s lyžemi teprve začínáte. Tato krásná alpská země vás určitě nezklame.

Rakouská lyžařská střediska jsou všeobecně známá svou širokou nabídkou sjezdovek. Najdete tady mírné a široké sjezdovky, ideální pro začátečníky, stejně jako strmé černé tratě, co budou svým náročným terénem vyhovovat zkušeným sjezdařům. Se spoustou zasněžovacích zařízení a množstvím lanovek, které se postarají o rychlou a pohodlnou cestu vzhůru, je snadné pochopit, proč do Rakouska míří každou sezónu na lyžování tolik turistů.

Zdejší pohostinnost je taktéž široce známá. Rakušané vítají své návštěvníky s otevřenou náručí a pomáhají jim čas pobytu v Rakousku co nejlépe využít.

Skvělý prašan

Sjezdové lyžování je v Rakousku jedním z nejoblíbenějších zimních sportů. Rakouská zimní střediska se proslavila daleko za hranicemi země díky úžasné horské scenérii, dostatku přírodního sněhu a příjemnému počasí. Kvůli vzrůstajícímu zájmu o lyžování v Rakousku se dnes může země pochlubit širokou škálou sjezdovek a dalších lyžařských terénů. Z nich si určitě vyberete, bez ohledu na to, zda jste zkušený lyžař, nebo s lyžováním teprve začínáte.

Rakouské Alpy jsou taktéž známé svým měkkým nadýchaným prašanem. Dokonalý rakouský prašan v oblastech mimo upravované sjezdovky je ideální k lyžování ve volném terénu. Jezdcům totiž dostatek snahu mimo upravované tratě dodává svobodu prozkoumávat a užívat si každý aspekt tohoto moderního sportu. Pro skialpinisty pak rakouské Alpy znamenají, že není potřeba žádných hlučných lyžařských vleků. Vše, co po výstupu vzhůru musíte udělat, je zajistit lyže a nechat gravitaci, aby se postarala o zbytek.

Freestyle zábava

Rakousko je bezpochyby jednou z nejlepších zemí v Evropě ke sjezdovému lyžování. Milovníkům zimních sportů však může nabídnout i něco jiného. A tím je adrenalinové freestyle lyžování. Volný styl je stylem, jak si mohou lyžaři všech věkových kategorií i dovednostních úrovní užít na rakouských svazích pořádnou zábavu.

Dobře udržovaná střediska v zemi dělají právě z Rakouska ideální místo k freestyle lyžování. Mnohé z rakouských skiareálů nabízejí rozsáhlé terénní parky a na míru stavěné skoky. Některé svou náročností osloví i zkušené freestylisty. Rakouské lyžařské školy pak poskytují bezpečné prostředí začátečníkům a středně pokročilým lyžařům, kteří se chtějí buď naučit ovládat nové triky, nebo zlepšit své celkové dovednosti.

Bez ohledu na to, na jaké úrovni se nacházíte právě vy, najdete v Rakousku, pokud jde o freestyle lyžování, určitě něco vzrušujícího.

Vyzkoušejte rakouské sjezdovky

Rakouské Alpy jsou bezpochyby skutečným rájem lyžařů. Lyžování v Rakousku, nabízející jedny z nejrozmanitějších a nejnáročnějších sjezdovek v celé Evropě, bývá pro lyžaře skutečně nezapomenutelným zážitkem. Ať už hledáte pořádné padáky, široké prašanové louky nebo náročné svahy s boulemi, můžete si být jisti, že Rakousko má vše.

Milovníci vzrušení si zamilují takové výzvy, jakými je kupříkladu zdolání malebných a drsných horských pásem po celém Rakousku. S mnoha zimními středisky, rozesetými po celé zemi, můžete v Rakousku vždy najít něco, co bude vyhovovat právě vašim schopnostem a bude mít odpovídající obtížnost. Začátečníci se tady mohou začít učit naprosté základy na mírnějších sjezdovkách, zatímco zkušenější lyžaři si půjdou otestovat své dovednosti na prudší svahy.

Dobýt rakouské Alpy

Jste vášnivý lyžař a hledáte výzvu? Pokud ano, cesta do rakouských Alp by u vás měla být na prvním místě vašeho seznamu. Toto ikonické pohoří je místem, kde najdete některá z nejlepších lyžařských středisek a sjezdovek v Evropě. Díky perfektním sněhovým podmínkám, množství sjezdových tratí všech délek, profilů i obtížností a úžasným scenériím není divu, že Rakousko se Rakousko zařadilo k nejoblíbenějším destinacím milovníků sjezdového lyžování.

V srdci těchto majestátních hor leží i Kitzbühel, světoznámé lyžařské středisko s téměř 70 kilometry perfektně upravovaných sjezdovek. Od mírných sjezdovek, ideálních pro začátečníky, až po náročné černé tratě, které prověří schopnosti a dovednosti i zkušených lyžařů, nabízí Kitzbühel každému něco. V tomto ikonickém městečku si můžete vychutnat též dechberoucí výhledy z mnoha lanovek, nebo se zúčastnit vzrušujících après-ski aktivit.

Čerstvý sníh a zábava

Rakousko je bezesporu krásnou zemí. Daleko za svými hranicemi se proslavilo malebnou krajinou, přátelskými místními obyvateli a až neuvěřitelnými podmínkami ke sjezdovému i běžeckému lyžování. Není důležité, zde patříte k lyžařům začátečníkům, nebo jste zkušeným profesionálem. Rakousko a jeho Alpy mají co nabídnout všem, kdo touží po ryzí radosti a vzrušení z parádního sjezdového lyžování. Od závějí čerstvého sněhu na zdejších alpských vrcholech až po pulzující lyžařská střediska plná zábavy a dobré nálady. Rakousko jistě potěší nejen lyžaře, ale všechny milovníky zimních sportů.

Oblast Alp na území Rakouska, tedy především jeho západní část, se stala mezi lyžaři populární díky svým velkorysým sjezdovkám. Zdejší tratě jsou vhodné na lyžování každého. Najdete tady totiž jak lehké, modře značené svahy, tak i červené pisty, určené zdatnějším sjezdařům. A pochopitelně nechybí ani náročné černé sjezdovky, které pověří dovednosti i těch nejlepších jezdců. Díky prvotřídním a moderním vlekům a lanovkám, které vyvezou lyžaře pohodlně a rychle až do výšek přes 3 kilometry nad mořskou hladinu, se vůbec není co divit, proč Rakousko pravidelně každou zimu láká takové množství nadšenců do lyžování.

Střediska jako Neustift v údolí Stubaital či Schladming pod vrcholem Dachstein jsou mezi aktivními jedinci obzvláště oblíbena kvůli svému modernímu vybavení. A také široké škále dalších volnočasových aktivit vedle lyžování. K těm nejoblíbenějším patří mezi návštěvníky Rakouska zimní turistika, sáňkování a bruslení.

Zimní radosti v Rakousku

Sjezdové i běžecké lyžování jsou v Rakousku dlouhodobě oblíbenými zimními sporty. A to se týká i příznivců lyžování z České republiky. Důvody jsou pochopitelné. Od prvotřídních lyžařských terénů přes dechberoucích alpské výhledy až po širokou škálu lyžařských středisek.

Rakousko je taktéž zemí, na jejichž území se rozkládá jedno z nejkrásnějších evropských horských pásem. Z pohledu českého turisty tak je ideální destinací pro ty, kteří hledají jedinečnou zimní dovolenou ve slušné dojezdové vzdálenosti. S více než 22.000 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, situovaných v bezmála 400 různých zimních střediscích, je jisté, že nebudete mít nouzi o místa, kde se můžete vydat na sjezdovky.

Některá z vyhlášených rakouských zimních středisek

Ski Arlberg

Ski Arlberg, zimní středisko, ležící v západorakouských Alpách, je jedním z nejznámějších lyžařských center v celém Rakousku. Oblast je k nalezení mezi St. Anton a Lech, dvěma lyžařskými středisky, známými svou tradiční tyrolskou pohostinností a úchvatnou scenérií. Ski Arlberg se může pochlubit více než 300 kilometry sjezdovek v celkem pěti lyžařských areálech. Těmi jsou St. Anton, Lech / Zürs am Arlberg, Warth – Schröcken, Flexenbahn / Zürs II a Stuben / Rauz. Každý z nich nabízí rozmanité terény k prozkoumání a bližší poznání lyžařům všech dovednostních úrovní.

Sjezdovky této lyžařské oblasti, pokryté jemným prašanem, jsou daleko za hranicemi Rakouska známé jako jedny z nejlepších lyžařských zážitků v Evropě. Díky náročnému terénu, jenž sahá od sjezdovek pro začátečníky až po extrémní černé sjezdovky, si v Arlbergu najde svou sjezdovku skutečně každý z jeho návštěvníků.

Wilder Kaiser – Brixental

Lyžařská oblast Wilder Kaiser – Brixental se rozkládá v Kitzbühelských Alpách v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Region je jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších rakouských lyžařských středisek. Patří k rájům milovníků zimních sportů. Z pohledu sjezdového lyžování se může pochlubit více než 90 vleky a 280 kilometry dobře upravovaných sjezdovek. Wilder Kaiser je oblast vhodná jak pro zkušené jezdce, tak i rodinné lyžování.

Oblast nabízí vedle standardního sjezdového lyžování celou řadu dalších aktivit. K nim se řadí kupříkladu noční lyžování, výlety na sněžnicích, sáňkování a jízda na bobech. Návštěvníci se mohou také zúčastnit túr s průvodcem nebo si vypůjčit potřebné vybavení v některé z blízkých půjčoven. Působivá síť vleků usnadňuje pohyb po středisku a snadný přístup do jeho různých částí.

Kitzbühel

Kitzbühel, jedno z nejznámějších lyžařských středisek v celém Rakousku, je idylické horské městečko, ležící v malebných tyrolských Alpách. Díky prvotřídnímu lyžování a luxusnímu vybavení se Kitzbühel stal oblíbenou destinací zimních nadšenců ze všech koutů světa. Středisko je známé především svými náročnými sjezdovkami, které otestují dovednosti i těch nejlepších profesionálních sjezdařů. To ale není vše. Kitzbühel má co nabídnout lyžařům a snowboardistům všech úrovní.

Kromě toho, že se Kitzbühel pyšní jedním z nejlepších evropských skiareálů, je zrovna tak proslulý svou živou scénou après-ski. Po dlouhém dni, stráveném na svahu, si hosté mohou vychutnat večeři v jedné z mnoha tradičních alpských restaurací. Nebo třeba navštívit místní bar a ochutnat tradiční tyrolská piva.

Saalbach / Hinterglemm / Leogang

Oblast Saalbach / Hinterglemm / Leogang je jedou z nejznámějších v Rakousku. Nachází se v srdci spolkové země Salcbursko. Turisty sem láká hlavně neuvěřitelná scenérie a působivý lyžařský areál. S více než 270 kilometry sjezdovek se oblast řadí k největším lyžařským oblastem na území Evropy. I to z ní dělá perfektní destinaci pro zimní dovolenou všech milovníků zimních sportů.

Střediska Saalbach, Hinterglemm a nedávno přibyvší Leogang nabízejí každému ze svých návštěvníků přesně to, po čem touží. Ať už jste pokročilý lyžař, který si chce vyzkoušet své dovednosti, nebo začátečník, který se s lyžováním teprve seznamuje, právě tady najdete to, co hledáte. Čekají vás náročné svahy s hlubokým sněhem, dobře upravené sjezdovky s různou obtížností, ale i spousta aktivit mimo sjezdovky. Velmi oblíbenými jsou například sáňkování a výlety na sněžnicích.

Zillertal Arena

Zillertal Arena v rakouském Tyrolsku je jedním z nejvšestrannějších lyžařských středisek v zemi. S více než 170 kilometry sjezdovek, rozmístěných povětšinou u pěti hlavních vesnic, nabízí tato lokalita sjezdařům širokou škálu terénů, z níž si mohou vybrat. Zkušení lyžaři se nejspíše vydají na náročné sjezdovky, zatímco začátečníci zamíří na mírnější svahy a cvičné louky, aby pilovali své čerstvě nabyté zkušenosti.

Zillertal Arenu mají znalci Rakouska často spojenou se zasněženými sjezdovkami a úžasnými výhledy. Za jízdy kabinovými i sedačkovými lanovkou směrem vzhůru si můžete vychutnat velkolepé výhledy. Majestátní alpské hřebeny se tu táhnou kam až oko dohlédne. Střediska Zillertal Areny nabízí také četné après-ski aktivity, jako je sáňkování a nebo výlety na sněžnicích. O zábavu tak nepřijdou ani nelyžaři.

Sölden

Jedním z lyžařských středisek v Rakousku, které může garantovat dostatek přírodního sněhu po celou sezónu, je Sölden. Toto středisko je k nalezení v údolí Ötztal a mezi sjezdaři je velice dobře známé. Vyhlášené jsou jeho široké možnosti alpského lyžování. Nabízí ovšem ale i řadu dalších aktivit, které z něj dělají skvělou destinaci pro všechny nadšence do zimních sportů.

Sölden se může pochlubit hned dvěma ledovci! Jsou jimi Rettenbach a Tiefenbach. Ledovce nabízejí zájemcům výzvy v podobě sjezdu mimo sjezdovky. Freestylisté tu najdou různé parky a U-rampy. Na nich mohou do nekonečna testovat své dovednosti. Sjezdovky v Söldenu jsou vhodné ke každému stylu lyžování, od začátečníků po zkušené. Sjezdaři tu najdou více než 30 moderních vleků po celé oblasti. Pohodlná přepravní zajišťují rychlou dopravu ke všem sjezdovkám.

Serfaus / Fiss / Ladis

Serfaus / Fiss / Ladis je oblastí, kterou znají milovníci lyžování daleko za hranicemi Rakouska. Leží v západní části Rakouska, nedaleko hranic se Švýcarskem a Itálií. Lokalita je oblíbeným cílem milovníků zimních sportů především ze západní části Evropy. Zdejší lyžařská střediska nabízí svým návštěvníkům širokou škálu aktivit. Od sjezdového lyžování, snowboardingu a běžeckého lyžování přes sáňkování až po bruslení a bobování. Vesničky Serfaus, Fiss i Ladis, se svou úchvatnou horskou scenérií a moderním vybavením, poskytují nezapomenutelný zážitek každému lyžaři i snowboardistovi.

Zdejší střediska se mohou pochlubit více než 100 kilometry sjezdovek, na nichž se nikdo nebude nudit. Zdejší rodinné sjezdovky, vhodné k lyžování začátečníků, mají mírný sklon. Proto jsou ideální pro děti a nezkušené dospělé, kteří se teprve učí lyžovat nebo snowboardovat.

Silvretta Arena

Silvretta Arena je k nalezení v západním Rakousku, nedaleko hranice se Švýcarskem. Na sjezdaře tu čeká řada sjezdovek a tras, které zabaví i ty nejzkušenější lyžaře. Silvretta Arena se rozkládá v údolí Paznaun poblíž Ischglu. Milovníkům lyžování nabízí více než 200 kilometrů sjezdovek a nádherný výhled na okolní hory. Široká škála lyžařských terénů znamená, že si tady vybere každý. Návštěvníci tady využívají k přepravě moderní lanovky, včetně sedačkových a gondol. Ty je rychle přepraví vzhůru na svahy.

Středisko nabízí také spoustu zážitků mimo sjezdovky. Vyzkoušejte výlet na sněžnicích, sáňkování, skialpinismus, běžecké lyžování, nebo třeba po heli-skiing.

Alpské lyžování: epické dobrodružství

Je všeobecně známo, že Rakousko se proslavilo svými prvotřídními podmínkami k alpskému lyžování. Na území Rakouska jsou k nalezení jedny z nejlepších sjezdovek na světě. Ať už jste zkušený lyžař nebo začátečník, Rakousko nabízí možnost strávit zimní dovolenou, nebo třeba jen prodloužený víkend, v pestré paletě lyžařských středisek, co uspokojí všechny sjezdaře. Od nedotčeného prachového sněhu po pulzující kulturu après-ski. Vaše zážitky z lyžování v Rakousku budou určitě takové, na které nikdy nezapomenete.