Německo

Bílé sněžné dobrodružství

Ač se to nemusí na první pohled zdát, Německo a jeho Alpy jsou svým způsobem pohádkovou zimní říší. Se svými zasněženými horami a rozeklanými vrcholy je jižní Německo ideální zimní destinací pro vaše další lyžařské dobrodružství. Od Bavorských Alp po Schwarzwald, známý černý les, má Německo co nabídnout lyžařům a snowboardistům všech schopností a dovedností. Ať už patříte k lyžařským expertům, nebo s lyžováním teprve začínáte, Německo určitě stojí při plánování vaší příští zimní dovolené alespoň za zamyšlení.

S tolika dostupnými terény, kde se můžete naplno oddat sjezdům, může být lyžování v Německu vzrušující i náročné současně. Od dlouhých a prostorných svahů až po náročné, černě značené sjezdovky. V německých Alpách se najde něco jak pro začátečníky, tak i zkušené a zdatné sjezdaře. Pozitivní je i skutečnost, že lyžařská střediska po celém Německu disponují moderními přepravními zařízeními a kvalitním zázemím. Ve většině z nich tak najdete pohodlné sedačkové lanovky, rychlé gondoly, zasněžovací zařízení, kvalitní restaurace a široké možnosti ubytování v blízkosti sjezdovek.

Úchvatné sjezdovky i après – ski

Lyžování v Německu nabízí nezapomenutelný zážitek všem milovníkům aktivní dovolené a zimních sportů. Se svými prvotřídními sjezdovkami a širokými možnostmi après – ski zábavy jde v případě Německa o destinaci, kde si můžete současně užít skvělé lyžování, kvalitní poskytované služby, nádhernou přírodu a přitom zažít pocit vzrušení a dobrodružství.

Německo se může pochlubit některými z nejpozoruhodnějších evropských sjezdovek. Ty jsou roztroušeny po jižním Německu. Lyžovat můžete na zasněžených kopcích pohoří Schwarzwald, táhnoucím se podél Rýna v jihozápadní části Německa až po majestátní bavorské Alpy. Tisíce turistů cestuje každým rokem do těchto regionů, aby si tady vyzkoušely a prověřily své lyžařské dovednosti. Zejména německé Alpy se mohou pochlubit strmými sjezdy a technicky náročným terénem, jenž uspokojí přání a potřeby i těch nejpokročilejších lyžařů. Ovšem i pro ty, co preferují spíše klidnější zimní dovolenou, se tady najde množství mírných svahů, ideálních k lyžování začátečníků nebo rodiny s malými dětmi.

Kromě lyžování se však Německo může pochlubit i některými z nejlepších evropských après – ski podniků.

Lyžujte jako místní

Lyžování v Německu je z pohledu mnoha jeho znalců jedinečným zážitkem z mnoha důvodů. Místní obyvatelé většinou vědí nejlépe, jak a kde najít ty nejhezčí trasy v zemi. V každém regionu se dá najít spousta tratí, jež během sjezdu nabízejí lyžařům úžasné výhledy na horské hřebeny a zasněžené svahy.

Pokud patříte mezi jedince, kteří hledají spíše něco náročnějšího, pak tady na vás čekají technicky náročné tratě mimo značené sjezdovky, na které by se měli vydávat pouze zkušení jezdci. Nezapomeňte si popovídat s místními, kteří tyto lyžařské oblasti obvykle dobře znají. Na základě svých znalostí a často i osobních zkušeností vám mohou poradit, na jaké tratě se vydat.

Ovšem bez ohledu na to, jakou trasu si nakonec vyberete, jedno je jisté. Lyžování v Německu pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Díky malebné horské scenérii a přátelské místní komunitě si budete moci na zdejších sjezdovkách spoustu vzrušení, aniž byste museli jakkoliv slevovat ze svých požadavků na parádní zimní dovolenou na horách.

Zasněžené svahy

Lyžování v Německu potěší každého z lyžařů, kteří se do některého z německých lyžařských středisek rozhodnou přicestovat. Alpské svahy v této zemi nabízejí sjezdařům řadu výzev a často bezkonkurenční scenérie. Německo je tedy skvělou volbou pro každého milovníka sjezdových lyží, který plánuje vyrazit tuto zimu do prašanu. Stejně tak se ale bude v německých Alpách líbit i jedincům, kteří rádi sjíždějí upravené a táhlé sjezdovky.

Lyžařská sezóna obvykle začíná v Německu v prosinci. Záleží pochopitelně na počasí a nadmořské výšce, v níž se konkrétní lyžařské středisko nachází. A většinou se v německých horách lyžuje až do dubna. V níže položených skiareálech končí lyžařská sezóna pochopitelně dříve, na výše situovaných svazích se lyžuje déle. Pokud tedy začínáte plánovat svou zimní dovolenou, je třeba tyto faktory vzít v potaz. Díky množství středisek, rozesetých po celé zemi, a to včetně možnosti zalyžovat si na některých z nejvyšších evropských vrcholů, jako jsou Zugspitze a Alpspitze, budet mít v Německu spoustu možností, kam se na lyžování vypravit.

Nejen lyžování

Zimní dovolená v Německu je bezpochyby jedinečným zážitkem a vzpomínky na pobyt v některém z německých zimních středisek si obvykle uchováte na celý život. Německo nabízí svým návštěvníkům širokou škálu sjezdovek všech délek, profilů a obtížností. To z něj dělá jednu z nejoblíbenějších zimních destinací v Evropě. Milovníkům vzrušení a adrenalinu, kteří chtějí posunout svou zimní dovolenou ještě na vyšší úroveň, však Německo nabízí i spoustu dalších adrenalinových zážitků.

Od bobů, sáněk a jízdu na snow tubech až po skijöring a další aktivity. V Německu se vždy najde mnoho způsobů zábavy, pří kterém se vám rozbuší srdce. Jednou z takových aktivit je právě třeba i jízda na skibobech. Jde o adrenalinový sport, při němž můžete na strmém svahu snadno dosáhnout i rychlosti, přesahující 80 kilometrů v hodině.

Nedotčené svahy

Alpy jsou již dlouhou dobu uctívanou destinací s dokonalým prašanem mezi příznivci lyžování a snowboardingu. A německé Alpy nejsou v tomto ohledu výjimkou. Část Alp, ležící na území Německa, s bezpočtem prvotřídních lyžařských středisek, nabízejících nepřekonatelnou kombinaci světového lyžování a úchvatných výhledů, snese plné srovnání s rakouskou, italskou nebo francouzskou částí tohoto nejvyššího evropského pohoří.

Začátečníci, kteří se teprve chtějí naučit lyžovat nebo snowboardovat, by určitě měli zvážit návštěvu proslulého střediska Garmisch – Partenkirchen. Díky spolehlivé sněhové nadílce a rozmanitosti sjezdovek od začátečnických modrých až po náročné černé, má toto středisko co nabídnout každému z jeho návštěvníků. Naopak zkušení sjezdaři určitě ocení neuvěřitelné terénní parky v Oberammergau či skiareálu Garmisch Classic, kde se mohou těšit na dokonce i na skoky a raily. Ty se postarají o parádní lyžařskou zábavu na celé dny.

Hledání vzrušení

Německé Alpy jsou známé za hranicemi země samotné svými majestátními zasněženými vrcholky a úchvatnými výhledy. Náruživým outdoorovým nadšencům nabízejí tyto hory dokonalé místo k prožití maximálního zimního dobrodružství. Od lyžování na zasněžených svazích až po procházky na sněžnicích po malebných stezkách. Čas, strávený v zimě v německých Alpách, vám jistě zajistí dávku adrenalinu jako žádný jiný.

Jedinci, hledající v Německu tradičnější lyžařský zážitek, tady budou mít k dispozici spoustu možností užít si skvělou zimní zábavu. V regionu na jihu Německa jsou k nalezení některá z nejznámějších evropských lyžařských středisek, jakými je třeba Berchtesgaden a Garmisch – Partenkirchen. Z obou budete mít přístup k desítkám prvotřídních sjezdovek. Bez ohledu na vaše aktuální lyžařské schopnosti a dovednosti tady vždy najdete něco, co bude dokonale vyhovovat vaší lyžařské technické úrovni.

Objevte Německo

Objevte neznámé zázraky alpských vrcholů. Lyžování v Německu je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo hledá jedinečný a vzrušující způsob, jak blíže prozkoumat toto krásné evropské pohoří. V idylických německých Alpách si můžete vybrat ze spousty sjezdovek. S upravenými sjezdovými tratěmi, úžasnými výhledy a četnými après – ski aktivitami slibuje lyžování v Německu prvotřídní zábavu každému.

Není až tak všeobecně známo, že alpská oblast Bavorska je místem, kde najdete některá z nejpůsobivějších lyžařských středisek v Evropě. Lyžaři tady najdou vše, co by mohli potřebovat k prožití skvělé zimní dovolené. Čekají na vás náročné sjezdovky v Garmisch – Partenkirchenu i po světové tratě v Oberstdorfu. Začátečníci mohou pilovat své obloučky na mírných sjezdovkách, zatímco zkušenější lyžaři si užijí vzrušení a adrenalin mimo sjezdovky.

Běh na lyžích v Bavorských Alpách

Běh na lyžích v Bavorských Alpách je jednou z nejpopulárnějších zimních aktivit, kterým se turisté v zimě na jihu Německa věnují. Majestátní hory, malebná údolí a zasněžené lesy vytvářejí běžkařům úžasnou kulisu. Nejen, že jde o neuvěřitelný zážitek běhat v tak krásném terénu, ale je tu i něco magického. Stačí si uvědomit, že se pohybujete po jedné z nejstarších a nejmalebnějších oblastí Německa.

Bavorské Alpy jsou regionem mnoha tradičních běžeckých tras. Ty místní využívají již po staletí, i když původně se nejednalo o zábavu a volnočasovou aktivitu. Od mírných cest přes kouzelné borové lesy až po vzrušující stezky podél strmých horských průsmyků, příznivci běžeckého lyžování tady najdou spoustu možností kam se na běžkách vypravit. Mnoho středisek tu nabízí i skialpinistické túry s průvodcem. Zkušení vůdci se postarají o to, aby všichni účastníci vytěžili maximum ze svých zkušeností. S jejich odbornými znalostmi se budete pohybovat po nejlepších trasách za nejbezpečnějších podmínek. Ti, kteří chtějí zažít dobrodružnější cestu, se mohou vydat na vlastní průzkum.

Projížďky na saních

Pokud hledáte klasickou zimní dovolenou s jedinečným nádechem, vyzkoušejte Německo. Od majestátních štítů bavorských Alp v jižní části země až po malebné vesničky, lemující zdejší údolí, je zimní pobyt v jižním Německu nezapomenutelným zážitkem. A pokud si tu chcete odpočinout od sjezdovek a prozkoumat něco jiného, zvažte projížďku na saních po některých z historických městeček a vesnic.

Na své projížďce na saních si budete moci nejen prohlédnout dechberoucí krajinu z jiné perspektivy, ale zároveň se i seznámit německou kulturou, historií a tradicí.

Glühwein a pečené kaštany

Lyžování na čerstvých prašanových svazích Německa je bezpochyby vzrušujícím a obohacujícím zážitkem pro každého milovníka zimních sportů. Ale dokonalá německá zimní dovolená je víc, než pouze prvotřídní lyžování. Objevte během vašeho prosincového pobytu v Německu některé z tradičních vánočních zvyků, které činí toto období tak výjimečným.

Zahřejte se hrnkem glühwein, jinak známého jako svařené víno, a pečenými kaštany u jednoho z mnoha stánků s pouličním jídlem. Prozkoumejte místní trhy, plné ručně vyráběných řemeslných výrobků a svátečních dekorací. Zúčastněte se zpívání koled nebo se možná připojte k bohoslužbě při svíčkách na Štědrý den. Nebo se teple oblečte a vydejte se podívat na Krippenspiel, živý betlém na balících sena během adventu. Možnosti poznávat německé vánoční tradice jsou takřka nekonečné.

Objevování Německa

Objevování lyžařských areálů v Německu navíc nemusí být nijak drahé. S cenově dostupným ubytováním, rozumnými cenami za lanovky a nijak předraženými půjčovnami vybavení mohou i ti, kteří mají nízký rozpočet, zažít v Německu vše, co jeho hory nabízejí. Ať už hledáte vzrušující den na černé sjezdovce z vrcholu Zugspitze v Garmisch – Partenkirchenu, nebo si jen chcete užít pohodové odpoledne odbočky na sjezdovkách v Hinterzartenu, pobyt v Německu vaši peněženku určitě nezruinuje.

Na ty, kteří hledají dobrodružství a adrenalin, čeká v okolí Garmisch – Partenkirchen spousta černých sjezdových tratí i tras mimo sjezdovky. Se svými zvlněnými údolími a strmými srázy je snadné pochopit, proč toto oblíbené letovisko každoročně přitahuje tolik milovníků vzrušení. Ti, co naopak preferují poklidnější a uvolněnější zážitky, si mohou užít klidné sjezdy na tratích, vedených skrze zdejší malebné lesy. Nebo jen vyjet sedačkovou lanovkou na úbočí hor a nasát okouzlující atmosféru úžasného výhledu z vrcholu.

Některá z lyžařských středisek v Německu

Garmisch – Partenkirchen

Garmisch – Partenkirchen, rozkládající se uprostřed Bavorských Alp v jižním Německu. Je oblíbenou destinací všech příznivců lyžování a snowboardingu. Toto úžasné zimní středisko je dobře známé díky svým dechberoucím výhledům na vrchol Zugspitze. Tisíce sjezdařů sem pravidelně cestují kvůli pestré nabídce sjezdovek. Garmisch – Partenkirchen se totiž může chlubit více než 60 kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti i délek.

Středisko Garmisch – Partenkirchen však nabízí i spoustu aktivit mimo sjezdovky. Na své si tady tudíž přijdou i nelyžaři. Návštěvníci si mohou kupříkladu udělat výlet do soutěsky Partnach, nebo se pokochat krásnými alpskými výhledy z vrcholů zdejších hor. Kdo si chce odpočinout, může třeba navštívit některé z mnoha místních termálních lázní. Tato oblast se může taktéž pochlubit několika vynikajícími restauracemi s tradiční německou kuchyní. Díky nim může být vaše zimní dovolená v Německu ještě nezapomenutelnější.

Oberstdorf

Lyžařské středisko Oberstdorf, které je k nalezení v nejjižnějším cípu Německa, je jednou z nejoblíbenějších zimních destinací v zemi. Oblast se může pochlubit zcela dostačujícími 4 desítkami kilometrů sjezdovek, vhodných k jízdě všech lyžařů a snowboardistů bez ohledu na jejich dovednosti a schopnosti. S dlouhou sezónou od prosince do dubna nabízí Oberstdorf jedny z nejlepších lyžařských podmínek v celém Německu.

Úchvatná horská scenérie, obklopující Oberstdorf, poskytuje jeho návštěvníkům perfektní kulisu ke všem druhům outdoorových aktivit. Turisté si zde například mohou každou středu a pátek večer v hlavní sezóně užít večerní lyžování na vybraných sjezdovkách, běh na lyžích, sáňkování a výlety na sněžnicích za umělého osvětlení. Jedinci, kteří si do Oberstdorfu přijeli odpočinout, si mohou dopřát lázeňské procedury v jednom z mnoha místních wellness center. Nebo se v klidu projít tradičními bavorskými vesnicemi, které resort obklopují.

Berchtesgaden

Lyžařské středisko Berchtesgaden řadí k vůbec nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Německu. Teto světově proslulý resort se nachází v jihovýchodní části Bavorských Alp nedaleko rakouského Salcburku. Může se pochlubit více než 100 kilometry sjezdovek, které uspokojí přání i potřeby lyžařů všech úrovní, od začátečníků po experty. Překrásné zasněžené vrcholky a dechberoucí výhledy z něj dělají ideální destinaci pro parádní zimní dovolenou.

Berchtesgaden nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit. Nejdůležitější a samozřejmě nejčastěji provozovanou je lyžování a snowboarding. Zalyžovat si tu můžete jak na úplně mírných, začátečnických sjezdovkách, tak i náročných černých tratích. Můřete se věnovat běhu na lyžích a užít si překrásné stopy přes nekonečné bílé louky. Adrenalinoví nadšenci mohou vyzkoušet heli – skiing po nedotčených polích prašanu. Jděte si zabruslit na zamrzlá jezera nebo se na sáňkách spusťte po vzrušujících sáňkařských drahách. A to není zdaleka vše, Berchtesgaden toho nabízí mnohem více.

Arber

Lyžařské středisko Arber je jedním z nejlepších lyžařských středisek ve východním Německu. Tato i mezi českými lyžaři oblíbená destinace se nachází v Bavorském lese, jen necelých 10 kilometrů od šumavské Železné Rudy. Arber se může pochlubit několika upravovanými sjezdovkami, vhodnými k lyžování všech úrovní lyžařů. Ať už jste zkušený sjezdař nebo začátečník, který se právě rozhodl ponořit se do tajů sjezdového lyžování, skiareál Arber dokáže vyhovět vašim potřebám.

Tento lyžařský areál je mezi českými příznivci sjezdového lyžování vyhlášený svou dobrou dostupností. Zalyžují si zde jak rodiny s malými dětmi, tak i pokročilí lyžaři. Díky poměrně rozmanité škále sjezdovek od lehkých modrých až po těžší černé sjezdovky si tady každý najde něco, co bude vyhovovat jeho přáním a potřebám. Kromě lyžování si tu návštěvníci mohou užít také jízdu na horských kolech či také výlety na sněžnicích po značených trasách po celé oblasti.

Poznejte zimní kouzlo německých hor

Ti z lyžařů, kteří chtějí zažít zimu jedinečným a krásným způsobem, by měli svou pozornost upřít na Německo. Malebné výhledy, svahy pokryté měkkým bílým sněhem, moderní lyžařská infrastuktura. To jsou atributy, které dělají z Německa ideální místo k příjemnému lyžování. Na zdejší sjezdové tratě se mohou vydat všichni. V Německu najdete všechny druhy sjezdovek. Od pohodových, modře značených sjezdů až po náročné černé tratě.

Nejlepší na lyžování v Německu je, že se můžete skutečně ponořit do jeho kultury a tradic a vydat se s tímto pocitem na zdejší hory. Spousta après-ski aktivit a útulné horské chaty je snadné si z lyžařského dne udělat příjemný zážitek na celý život. Ať už chcete ochutnat některé z místních piv nebo něco z tradiční německé kuchyni, po skončení lyžování budete mít na výběr ze spousty možností.

Chcete zažít nezapomenutelnou zimní dovolenou? Pak přijeďte prozkoumat majestátní německé hory a odemkněte jejich zasněžené kouzlo.